KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12246001

nr 1224 6001

Arie Smit

(1916-2016), Indonesien

Oljemålning, Risfält, Indonesien. Signerad. Olja på duk, 28x30 cm

Adrianus Wilhelmus (Arie) Smit, indonesisk bildkonstnär född i Holland 1916, död 2016.

Utrop:

30.000 kr

Såld:

25.500 kr

måndag 10 december 2018
kl 18:39:46

6/12 03:06:22 1      25.000 kr
10/12 18:34:46 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 10 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Arie Smit

Läs mer om Arie Smit